Aktualności/Ogłoszenia

Kurs - Modern Greek Language and Culture

Dział Współpracy Międzynarodowej uprzejmie informuje, że Grecka Fundacja Stypendiów Państwowych (IKY) ogłosiła rekrutację na 50 stypendiów dla cudzoziemców z całego świata na kurs „Modern Greek Language and Culture” w roku akademickim 2017/2018.

Bliższe informacje o wymaganych dokumentach oraz formularze aplikacyjne dostępne są na portalu IKY

Osoby zainteresowane proszone są o złożenie wnsioków w terminie do 6 września 2017 bezpośrednio do Ambasady Grecji w Warszawie lub do Ambasady RP w Atenach.

Newsletter nr 61 Summer 2017

Ukazał się nowy numer (61 Summer 2017) anglojęzycznego biuletynu Newsletter. Zapraszamy do jego lektury. W bieżącym numerze polecamy relacje z: ekspedycji archeologicznej w Colorado, Festiwalu Nauki i Sztuki, konferencji NAFSA 2017, spotkań sieci The Guild oraz wizyt przedstawicieli naszej uczelni na uniwersytetach w Afryce, Azji i Europie. Następne wydanie Newsletter planowane jest na grudzień 2017.

Propozycja prowadzenia kursu w Szkole Letniej 2018 na Uniwersytecie w Nijmegen

DWM informuje o możliwości przygotowania i przeprowadzenia kursu w trakcie Szkoły Letniej organizowanej na Uniwersytecie w Radboud w Nijmegen, Holandia, w terminie 30.07-13.08.2018 r.

Uniwersytete w Radboud pokryje pracownikom UJ koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia oraz wypłaci wynagodzenie za przeprowadzenie 1-2 tygodniowego kursu.

Osoby zainteresowane uprzejmie prosimy o przesyłąnie zgłoszeń bezpośrednio do Nijmegen, w terminie do 10 października 2017 r. Szczegółowe informacje o ofercie znajdują się TU

Formularz aplikacyjny
Informator o Szkole Letniej 2018

Dodatkowy konkurs na 6-tyg. pobyt na Uniwersytecie w Buffalo

DWM ogłasza dodatkowy konkurs na 6-tyg. pobyt badawczy na Uniwersytecie w Buffalo dla pracowników naukowych (do 35. roku życia, co najmniej ze stopniem doktora) w semestrze jesiennym (do 19 grudnia 2017) lub semestrze zimowym (luty-marzec 2018).

Dokumenty aplikacyjne należy składać w Dziale Współpracy Międzynarodowej – Sekcja ds. współpracy międzynarodowej, Czapskich 4, pok. 25, w terminie do dnia 15 września 2017.

Szczegóły dotyczące warunków konkursu znajdują się TU.

Wymiana bilateralna pracowników/doktorantów - wyjazdy krótkoterminowe do uczelni europejskich w 2017

DWM uprzejmie informuje, że pozostały jeszcze wolne miejsca na wyjazdy  w ramach wymiany bilateralnej w roku kalendarzowym 2017 do następujących uczelni europejskich:

Bratysława – 2 miejsca; Kolonia – 1 miejsce; Pecs – 1 miejsce (wyjazd 6. dniowy);

Wielkie Tyrnowo - 3 miejsca; Iwano-Frankiwsk (wyjazd 7.dniowy)

Zgłoszenia na wyjazdy przyjmowane są w terminie: od 21 sierpnia do 8 września  2017 r.

Kwalifikacja według kolejności zgłoszeń.

Formularze zgłoszeniowe i programy robocze;  szczegółowe informacje znajdują się TU

Pracownicy i doktoranci starający się o wyjazdy do uczelni europejskich składają 2 formularze: Zgłoszenie na wymianę bilateralną ​podpisane przez kierownika macierzystęj jednostki oraz Program roboczy