Aktualności/Ogłoszenia

Wymiana bilateralna pracowników/doktorantów do uczelni europejskich w 2018 r. oraz do uczelni pozaeuropejskich w roku akad. 2018/2019

DWM ogłasza konkurs na krótkoterminowe wyjazdy pracowników i doktorantów UJ w ramach porozumień o współpracy z uczelniami europejskimi w roku kalendarzowym 2018 oraz z uczelniami amerykańskimi i azjatyckimi w roku akad. 2018/2019. Szczegóły konkursu znajdują się TU

Termin składania dokumentów: do 31 października 2017 r.

Formularze zgłoszeniowe i aplikacyjne 

Konkurs na dofinansowanie krótkoterminowych wyjazdów doktorantów do uczelni europejskich w ramach wymiany bilateralnej w roku 2018

DWM informuje o mozliwości ubiegania się o dofinansowanie krótkoterminowych wyjazdów doktorantów do uczelni europejskich w ramach wymiany bilateralnej w roku 2018. Dofinansowanie (z puli dydaktycznej) obejmuje koszty związane z liczbą dni pobytu wnioskowanych w Zgłoszeniu doktoranta na wymianę bilateralną.                Szczegóły konkursu znajdują się TU.

Termin składania dokumentów: do 31 października 2017 r.

Oferta stypendialna DAAD na rok akademicki 2018/2019

Oferta stypendialna DAAD na rok akademicki 2018/2019, skierowana jest do studentów, absolwentów, doktorantów oraz naukowców z polskich uczelni. Szczegółowa oferta stypendialna, inne pomocne informacje oraz kontakt do DAAD znajdują się w broszurze DAAD.

Sympozjum 'The Place of V4 Countries in Europe and Japan '

W dniu 19. października 2017 r. (czwartek) w Bibliotece Jagiellońskiej (sala konferencyjna) w godzinach 9:30-15:40 odbędzie się sympozjum zatytułowane The Place of V4 Countries in Europe and Japan w ramach Projektu Wyszehradzkiego.
Sympozjum organizuje Uniwersytet w Kobe we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Karola, Uniwersytetem Komeńskiego w Bratysławie oraz Uniwersytetem im. Loránda Eötvösa w Budapeszcie. Celem sympozjum jest analiza znaczenia państw Grupy Wyszehradzkiej w Unii Europejskiej i ich relacje z Japonią.

Informacje i program sympozjum
Rejestracja online

 

Newsletter nr 61 Summer 2017

Ukazał się nowy numer (61 Summer 2017) anglojęzycznego biuletynu Newsletter. Zapraszamy do jego lektury. W bieżącym numerze polecamy relacje z: ekspedycji archeologicznej w Colorado, Festiwalu Nauki i Sztuki, konferencji NAFSA 2017, spotkań sieci The Guild oraz wizyt przedstawicieli naszej uczelni na uniwersytetach w Afryce, Azji i Europie. Następne wydanie Newsletter planowane jest na grudzień 2017.

Wymiana bilateralna pracowników/doktorantów - wyjazdy krótkoterminowe do uczelni europejskich w 2017

DWM uprzejmie informuje, że pozostały jeszcze wolne miejsca na wyjazdy  w ramach wymiany bilateralnej w roku kalendarzowym 2017 (wyjazdy do 22 grudnia) do następujących uczelni europejskich:

Bratysława – 2 miejsca; Kolonia – 1 miejsce; Pecs – 1 miejsce (wyjazd 6. dniowy);

Wielkie Tyrnowo - 3 miejsca; Iwano-Frankiwsk (wyjazd 7.dniowy)

Zgłoszenia na wyjazdy przyjmowane są w terminie:  do 25 października  2017 r. 

Kwalifikacja według kolejności zgłoszeń.

Formularze zgłoszeniowe i programy robocze;  szczegółowe informacje znajdują się TU

Pracownicy i doktoranci starający się o wyjazdy do uczelni europejskich składają 2 formularze: Zgłoszenie na wymianę bilateralną ​podpisane przez kierownika macierzystęj jednostki oraz Program roboczy